Wyrok NSA z dnia 16 wrzenia 2004 r., sygn. FSK 484/04
O rażącym naruszeniu prawa nie można mówić w sytuacji, gdy wykładnia danego przepisu budziła kontrowersje w orzecznictwie sądowym i wymagała wyjaśnienia wątpliwości prawnych z tym związanych przez skład siedmiu sędziów. W takim wypadku naruszenie prawa nie może być uznane za oczywiste, co jest podstawową, chociaż nie jedyną, przesłanką uznania naruszenia prawa za rażące.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Marek Zirk-Sadowski Sędziowie NSA Bogusław Gruszczyński Juliusz Antosik (spr.) Protokolant Magdalena Gródecka po rozpoznaniu w dniu 16 września 2004 r. skargi kasacyjnej Dyrektora Izby Skarbowej w S. od wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie - Ośrodka Zamiejscowego w Szczecinie z dnia 9 lipca 2003 r., sygn. akt SA/Sz 2466/01 w sprawie ze skargi Andrzeja K. na decyzję Izby Skarbowej w S. z dnia 20 września 2001 r. (...) w przedmiocie podatku od towarów i usług za okres październik, listopad, grudzień 1998 r. 1. uchyla zaskarżony wyrok i przekazuje sprawę do ponownego rozpatrzenia Wojewódzkiemu Sądowi Administracyjnemu w Szczecinie 2. nie obciąża Andrzeja K. obowiązkiem zwrotu kosztów postępowania kasacyjnego.
Uzasadnienie
FSK 484/04
U z a s a d n i e n i e
Wyrokiem z dnia 9 lipca 2003 r. Naczelny Sąd Administracyjny - Ośrodek Zamiejscowy w Szczecinie /SA/Sz 2466/01/ stwierdził nieważność decyzji Izby Skarbowej w S. z dnia 20 września 2001 r. oraz utrzymanych nią w mocy trzech decyzji Inspektora Kontroli Skarbowej z dnia 6 lipca 2001 r. określających Andrzejowi K. w podatku od towarów i usług za:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty