Wyrok NSA z dnia 15 czerwca 2000 r., sygn. SA/Bk 1/00
Zakres prowadzonych prac, a w szczególności stosowanie wyrobów innych niż użyte w stanie pierwotnym, wskazuje jednoznacznie, iż przekroczone zostały granice i pojęcia remontu. Nie można zatem mówić o odstępstwach od zgłoszenia remontu i nie można uznać, że zgłoszenie remontu eliminuje możliwość zakwalifikowania działań inwestora jako samowoli budowlanej, jeżeli wykroczył w ogóle poza granice remontu, przeprowadzając modernizację obiektu bez stosownego pozwolenia budowlanego.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Władysława B. na decyzję (...) Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego w B. z dnia 10 grudnia 1999 r. (...) w przedmiocie nakazania rozbiórki jednej szklarni usytuowanej 1,6 m od granicy działki na nieruchomości położonej w B. przy ulicy D. 116 - oddala skargę.
UZASADNIENIE
(...) Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w B. decyzją z 10 grudnia 1999 r., (...), utrzymał w mocy decyzję Prezydenta Miasta B. z 16 lutego 1996 r., (...), nakazującą Władysławowi B. dokonanie rozbiórki jednej szklarni usytuowanej w odległości 1,6 m od granicy z działką Aleksandra J., na nieruchomości położonej przy ulicy D. 116 w B. i powiadomienie Urzędu o dokonaniu rozbiórki.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty