Wyrok NSA z dnia 21 czerwca 1999 r., sygn. I SA/Wr 201/98
Materiał dowodowy, którym dysponowały organy celne wydając zaskarżoną decyzję nie dawały podstaw do przyjęcia, że w rozpoznawanej sprawie występowały łącznie przesłanki z art. 145 par. 1 pkt 5 Kpa.
Takimi nowymi dowodami czy też okolicznościami faktycznymi nie może być fakt, że z części sprowadzonych przez dwóch oddzielnych importerów, po dopuszczeniu tego towaru do obrotu na polski obszar celny i dokonanej umową odsprzedaży części, zmontowano następnie samochód rejestrując go na nazwisko jednego z nich.
Naczelny Sąd Administracyjny po rozpoznaniu sprawy ze skargi Stanisława A. na decyzję Prezesa Głównego Urzędu Ceł z dnia 23 grudnia 1997 r. (...) w przedmiocie wymiaru cła od samochodu Ford Sierra - uchyla zaskarżoną decyzję oraz decyzję Dyrektora Urzędu Celnego w L. z dnia 19 sierpnia 1997 r. (...); (...).
UZASADNIENIE
W dniu 23 czerwca 1996 r. Marzena N. zgłosiła do odprawy celnej silnik wysokoprężny (...) ze skrzynią biegów, zawieszenie przednie i tylne oraz komplet kół jezdnych do samochodu marki Ford Sierra, które Dyrektor Urzędu Celnego w Legnicy decyzją z dnia 23 czerwca 1996 r. zawartą w DOC (...) dopuścił do obrotu na. polskim obszarze celnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty