Wyrok NSA z dnia 30 kwietnia 1986 r., sygn. SA/Gd 129/86
1. Lokal użytkowy, pozostający w dyspozycji terenowego organu administracji państwowej, przydzielony przedsiębiorstwu państwowemu decyzją administracyjną w celu prowadzenia w nim przez to przedsiębiorstwo statutowej działalności, nie stanowi mienia przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 38 ustawy z dnia 25 września 1981 r. o przedsiębiorstwach państwowych /Dz.U. nr 24 poz. 122/.
2. Żaden przepis prawa nie przewiduje przejścia uprawnienia do zajmowania lokalu użytkowego na nowo utworzone przedsiębiorstwo państwowe, powstałe w wyniku podziału przedsiębiorstwa państwowego, będącego dotychczas najemcą lokalu użytkowego na podstawie decyzji administracyjnej o przydziale.
Naczelny Sąd Administracyjny uznał zasadność skargi Przedsiębiorstwa Handlu Ubiorami w B. oraz Wiesława i Ewy małżonków M. na decyzję Dyrektora Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy z dnia 18 września 1985 r. w przedmiocie pozbawienia uprawnień do lokalu użytkowego i na podstawie art. 207 par. 1 i 2 pkt 3 Kpa uchylił zaskarżoną decyzję oraz poprzedzającą ją decyzję Kierownika Wydziału Spraw Lokalowych w B., a także - zgodnie z art. 208 Kpa - zasądził od Dyrektora Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy kwotę po złotych sześćset tytułem zwrotu kosztów postępowania na rzecz skarżących.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty