Wyrok NSA z dnia 25 maja 1984 r., sygn. III SA 115/84
Wyliczenie czynności, przy których wykonywaniu zatrudnienie pracowników nie wpływa na ocenę uprawnień do zwolnienia od podatków /opłaty skarbowej/, zawarte w par. 3 ust. 1 pkt 1 lit. "b" rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 30 października 1981 r. w sprawie zwolnienia od podatków i opłaty skarbowej podatników osiągających przychody z niektórych rodzajów nowo uruchomionej działalności zarobkowej /Dz.U. nr 26 poz. 138/, jest przykładowe, a nie wyczerpujące.
Naczelny Sąd Administracyjny uznał zasadność skargi Mariana K. na decyzję Izby Skarbowej w Warszawie z dnia 7 grudnia 1983 r. w przedmiocie wyłączenia z grupy osób zwolnionych od podatków i na podstawie art. 207 par. 2 pkt 1 i 3 Kpa uchylił zaskarżoną decyzję, a także - zgodnie z art. 208 Kpa - zasądził od Izby Skarbowej w Warszawie kwotą sześćset złotych tytułem zwrotu kosztów postępowania na rzecz skarżącego.
UZASADNIENIE
Na podstawie zezwolenia na wykonywanie rzemiosła z dnia 15 października 1980 r. Marian K. prowadził działalność rzemieślniczą w zakresie wytwarzania przypraw i koncentratów spożywczych oraz esencji smakowych.
Decyzją zastępcy Kierownika Wydziału Finansowego Urzędu Dzielnicowego w Warszawie z dnia 10 maja 1982 r. Marian K. został zwolniony od podatków obrotowego i dochodowego na okres od dnia 1 maja 1982 r. do dnia 30 kwietnia 1984 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty