Czy nieodpłatny dowóz pracowników do pracy można zaliczyć do kosztów podatkowych
Jesteśmy spółką z o.o. Z uwagi na brak możliwości dojazdu pracowników do zakładu pracy środkami komunikacji publicznej firma podpisała z przewoźnikiem umowę na wykonanie zlecenia przewozu pracowników spółki do pracy i z pracy. Przewoźnik zobowiązał się do zabezpieczenia jednego autobusu o maksymalnej pojemności 50 miejsc. Za wykonanie usługi strony ustaliły zryczałtowaną stawkę za każdy dzień wykonania usługi, bez względu na ilość osób korzystających z dowozu.
problem
Czy udostępnienie pracownikom możliwości skorzystania z nieodpłatnego przejazdu do miejsca pracy jest kosztem podatkowym spółki? Czy sytuacja ta powoduje powstanie po stronie tych pracowników przychodu do opodatkowania, gdy nie można ustalić, którzy pracownicy korzystają z tych usług i w jakim zakresie? Jak należy te koszty ująć w księgach rachunkowych?
rada
Koszt dowozu pracowników do pracy będzie stanowił dla Państwa koszt uzyskania przychodów. Po stronie pracowników powstanie przychód do opodatkowania. Szczegóły oraz księgowania - w uzasadnieniu.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty