Interpretacja indywidualna z dnia 28 lipca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP4-1.4012.375.2026.1.PS
Podatnik, który skorygował omyłkowo wystawioną fakturę ustrukturyzowaną „do zera” oraz wystawił nową fakturę na rzecz właściwego nabywcy, jest zobowiązany do wykazania obu dokumentów w tym samym okresie rozliczeniowym dla celów VAT, co pierwotna faktura, gdyż ich wpływ na podstawę opodatkowania oraz wysokość podatku należnego jest neutralny.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
29 maja 2026 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług.
Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
