Interpretacja indywidualna z dnia 9 lipca 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP3-2.4011.574.2026.1.JM
Świadczenie finansowe z funduszu prewencyjnego, mimo finansowania ze składek na dobrowolne ubezpieczenie, stanowi opodatkowany przychód ze stosunku służbowego, niekwalifikujący się do zwolnienia z podatku jako świadczenie ubezpieczeniowe.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
17 maja 2026 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Jest Pan funkcjonariuszem (…), a zarazem członkiem (…) jest organizacją (...). (...) jest stroną zawartej z A. umowy prewencyjnej, zgodnie z którą A. zobowiązało się do prowadzenia działalności prewencyjnej polegającej na finansowaniu z Funduszu Prewencyjnego zadań prewencyjnych mających na celu ochronę zdrowia i profilaktykę zdrowotną Ubezpieczonych w Programie (…) oraz (…). Jest Pan jednym z Ubezpieczonych w ramach Programu (…).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
