Ministerstwo Finansów pracuje nad zmianami w KSeF
Przedsiębiorcy pozytywnie oceniają pierwsze miesiące działania Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Firmy chwalą automatyzację i dostęp do danych, ale jednocześnie zgłaszają konkretne problemy i postulaty zmian, które mają ułatwić codzienną pracę. Wśród najczęściej wskazywanych pojawiają się m.in. korekty zbiorcze, dostępność platformy w języku angielskim, czy wydłużenie terminu na wysyłkę faktury do systemu. 9 czerwca resort finansów rozpoczął konsultacje w sprawie zmian w systemie KSeF.
Krajowy System e-Faktur (KSeF) wdrażany jest stopniowo. Od 1 lutego 2026 roku objął duże firmy, które w 2024 roku osiągnęły sprzedaż powyżej 200 mln zł. Od 1 kwietnia br. obowiązek wystawiania faktur w systemie dotyczy pozostałych podatników. Wyjątkiem są te podmioty, których wartość sprzedaży dokumentowana fakturami za okresy miesięczne nie przekracza kwoty 10 tys. zł (brutto). One do końca 2026 roku są z tego obowiązku zwolnione.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
