Interpretacja indywidualna z dnia 21 maja 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDWPT.4011.151.2026.2.SK
Działalność wnioskodawcy polegająca na tworzeniu i udzielaniu licencji na oprogramowanie spełnia definicję działalności badawczo-rozwojowej w rozumieniu przepisów o PIT, a uzyskiwane dochody kwalifikują się do opodatkowania preferencyjną stawką 5% w ramach IP Box.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 kwietnia 2026 r. wpłynął Pana wniosek z 22 grudnia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan pismem z 11 maja 2026 r. – w odpowiedzi na wezwanie oraz pismami z 14 maja 2026 r. oraz 20 maja 2026 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
