Interpretacja indywidualna z dnia 19 maja 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.249.2026.2.IM
Usługi sporządzania ekspertyz oraz opinii biegłego, mimo zlecenia przez podmioty nie-medyczne, podlegają opodatkowaniu zryczałtowanym podatkiem jako usługi opieki zdrowotnej w PKWiU dział 86, z zastosowaniem 14% stawki ryczałtu, co znajduje uzasadnienie w klasyfikacji związanej z merytorycznym zakresem działalności lekarza.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe i w części nieprawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest:
–nieprawidłowe – w zakresie stawki ryczałtu w odniesieniu do działalności określonej przez Pana w punkcie 3 i 4,
–prawidłowe – zakresie stawki ryczałtu w odniesieniu do działalności określonej przez Pana w punkcie 1, 2, 5.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
