Interpretacja indywidualna z dnia 1 kwietnia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.759.2025.3.AW
Indywidualny artysta wykonawca świadczący usługi artystycznego wykonania utworów muzycznych, wynagradzany w formie honorarium, w modelu bezpośredniego fakturowania lub podwykonawczym, korzysta ze zwolnienia przedmiotowego z VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 33 lit. b ustawy o VAT, o ile usługi mają charakter twórczy, indywidualny i nie są objęte wyłączeniami.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 grudnia 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 30 grudnia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
·zwolnienia od podatku VAT własnego wykonania artystycznego – wariant pierwszy (pytanie oznaczone we wniosku nr 1);
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
