Interpretacja indywidualna z dnia 3 lutego 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-2.4011.1074.2025.2.ST
Osoba rozwiedziona wychowująca dziecko samodzielnie, bez rzeczywistego zaangażowania drugiego rodzica w codzienne obowiązki opiekuńcze i wychowawcze, ma prawo do preferencji podatkowej przewidzianej dla osób samotnie wychowujących dzieci zgodnie z art. 6 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, pod warunkiem spełnienia pozostałych przesłanek ustawowych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 listopada 2025 r. złożyła Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełniła go Pani pismem złożonym 28 grudnia 2025 r. – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
