Interpretacja indywidualna z dnia 5 stycznia 2026 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-3.4014.563.2025.4.JS
Sprzedaż udziału w nieruchomości obejmującej działki niezabudowane podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych, natomiast działki zabudowane, objęte podatkiem od towarów i usług przy rezygnacji ze zwolnienia, są wyłączone spod PCC na podstawie art. 2 pkt 4 lit. a) ustawy o PCC.
Interpretacja indywidualna – stanowisko w części prawidłowe, a w części nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od czynności cywilnoprawnych jest:
w części dotyczącej sprzedaży działek zabudowanych nr E. i J.– nieprawidłowe,
w pozostałej części – prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
29 września 2025 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy m.in. podatku od czynności cywilnoprawnych w
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
