Interpretacja indywidualna z dnia 23 grudnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.690.2025.1.MW
Dla celów VAT, jednostka samorządowa nie może odliczyć ani żądać zwrotu podatku VAT, jeśli nabycia nie są związane z czynnościami opodatkowanymi, w szczególności gdy dotyczą infrastruktury udostępnianej nieodpłatnie i nie generującej opodatkowanych transakcji.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek z 6 listopada 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku od towarów i usług, w kwestii braku możliwości odliczenia podatku VAT w całości ani w części oraz braku możliwości zwrotu różnicy podatku VAT od zakupu towarów i usług związanych z realizacją projektu pn. (…) wpłynął 14 listopada 2025 r.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
