Interpretacja indywidualna z dnia 12 grudnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.993.2025.1.MKA
Sprzedaż przez wnioskodawcę udziału w nieruchomości ma charakter niegospodarczy i stanowi zarządzanie majątkiem prywatnym, co wyklucza uznanie jej za czynność opodatkowaną VAT zgodnie z art. 15 ustawy o VAT.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 grudnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 28 listopada 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie uznania, że z tytułu sprzedaży Udziału (25%) w nieruchomościach gruntowych nie będzie Pan występować w charakterze podatnika podatku od towarów i usług prowadzącego działalność gospodarczą, a sprzedaż ta stanowić będzie realizację prawa własności w ramach zarządu majątkiem prywatnym.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
