Interpretacja indywidualna z dnia 28 listopada 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.922.2025.1.EW
Sprzedaż nieruchomości przez komornika w ramach egzekucji, wykorzystywanej gospodarczo przez jednego z małżonków, podlega opodatkowaniu VAT, lecz korzysta ze zwolnienia na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy o VAT, gdy spełnione są warunki dotyczące upływu czasu od pierwszego zasiedlenia.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
3 listopada 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 22 października 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku od towarów i usług, który dotyczy ustalenia, czy wystąpi podatek VAT z tytułu sprzedaży w drodze licytacji komorniczej działki zabudowanej nr 1 należącej do dłużników.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
