Interpretacja indywidualna z dnia 5 września 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB2-1.4010.300.2025.2.BJ
Podatnicy prowadzący księgi rachunkowe niezgodnie z Międzynarodowymi Standardami sprawozdawczości finansowej są zobowiązani do uzupełniania ksiąg o znaczniki podatkowe zgodnie z § 2 ust. 1 pkt 3 Rozporządzenia JPK_CIT, nawet jeśli przepisy przejściowe z § 5 ust. 1 częściowo zwalniają z tego obowiązku.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
1 lipca 2025 r. za pośrednictwem Poczty Polskiej wpłynął Państwa wniosek z 26 czerwca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia, czy biorąc pod uwagę § 5 ust. 1 Rozporządzenia Finansów z dnia 16 sierpnia 2024 r. w sprawie dodatkowych danych, o które należy uzupełnić prowadzone księgi rachunkowe podlegające przekazaniu na podstawie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, Spółka nie będzie zobowiązana w roku obrotowym 2025 uzupełniać ksiąg o tzw. „znaczniki podatkowe” wykazywane według słownika znaczników identyfikujących konta ksiąg, tj. znaczniki od PD1 do PD8_PB_2 wymienione w Załączniku nr 7 do ww. Rozporządzenia.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
