Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.327.2025.2.KW
Za roboty przemysłowe uznaje się wyłącznie pojedyncze, zintegrowane w cyklu produkcyjnym maszyny spełniające kryteria określone w art. 38eb ustawy o CIT. Zatem zespoły urządzeń, takie jak zrobotyzowane linie produkcyjne, nie kwalifikują się do ulgi na robotyzację w zakresie odpisów amortyzacyjnych.
Interpretacja indywidualna - stanowisko nieprawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia:
- czy zaliczane przez Spółkę do kosztów uzyskania przychodów odpisy amortyzacyjne od środka trwałego (Linii do obsługi maszyny tampodrukowej) dokonywane począwszy od 01.01.2022 r. w stosunku do nabytych bądź wprowadzonych do ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych mogą być do końca 2026 r. objęte ulgą na robotyzację i stanowią oraz będą stanowiły koszty robotyzacji (tj. koszty uzyskania przychodów poniesione na robotyzację)
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Masz już konto? Zaloguj się
