Interpretacja indywidualna z dnia 19 sierpnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.636.2025.4.RG
Podatnik wynajmujący nieruchomości mieszkalne na cele mieszkaniowe oraz niemieszkalne, których obrót przekracza 200.000 zł, ma obowiązek rejestracji jako czynny podatnik VAT. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy cały obrót jest zwolniony przedmiotowo zgodnie z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT. W przeciwnym razie, należy opodatkować przekraczający obrót VAT.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
18 czerwca 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 11 czerwca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy obowiązku rejestracji przez Pana jako podatnik VAT czynny w sytuacji przekroczenia w 2025 r. łącznego obrotu w wysokości 200.000 zł z tytułu wynajmu lokali mieszkalnych i niemieszkalnych i opodatkowywania czynności, w odniesieniu do których nie można zastosować zwolnienia z art. 43 ust. 1 pkt 36 ustawy o VAT.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
