Interpretacja indywidualna z dnia 27 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-1.4011.285.2025.2.DS
Twórcza działalność wnioskodawczyni w zakresie programistycznym spełnia kryteria działalności badawczo-rozwojowej, a dochód z przeniesienia praw IP może być opodatkowany preferencyjną stawką 5% jako kwalifikowane IP zgodnie z art. 30ca ustawy o PIT, z uwagi na ochronę prawną programu komputerowego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych stanów faktycznych oraz zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 kwietnia 2025 r. wpłynął Pani wniosek z 12 kwietnia 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy . Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 maja 2025 r. (wpływ 27 maja 2025 r.). Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
