Zastosowanie 5% stawki podatkowej dla dochodów z kwalifikowanych praw własności intelektualnej w ramach działalności badawczo-rozwojowej - Interpretacja indywidualna z dnia 13 czerwca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-1.4011.187.2025.2.MR
Przychody ze sprzedaży praw autorskich do oprogramowania, uzyskane przez podatnika w ramach działalności badawczo-rozwojowej, stanowią kwalifikowany dochód z kwalifikowanych praw własności intelektualnej, do którego możliwe jest zastosowanie 5% stawki podatku PIT.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
2 kwietnia 2025 r. wpłynął Pana wniosek z 21 marca 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 20 maja 2025 r. (data wpływu). Treść wniosku jest następująca:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
