Interpretacja indywidualna z dnia 24 kwietnia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL2-2.4011.192.2025.2.MC
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanych zdarzeń przyszłych w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
24 lutego 2025 r. wpłynął Państwa wniosek z 20 lutego 2025 r. o wydanie interpretacji indywidualnej.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowana będąca stroną postępowania:
A;
2)Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
B.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Opis zdarzeń przyszłych
A.Spółka Dzielona
Zainteresowany będący stroną postępowania (zwany dalej również: „Spółką Dzieloną”) jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, która posiada i będzie nadal posiadać w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego siedzibę i zarząd na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Spółka Dzielona podlega i będzie nadal podlegać w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania (nieograniczony obowiązek podatkowy). Spółka Dzielona nie ma zagranicznych zakładów ani nie będzie ich posiadać w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego. Spółka Dzielona nie jest opodatkowana ryczałtem od dochodów spółek ani nie będzie nim opodatkowana w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku. Rok obrachunkowy i podatkowy Spółki Dzielonej jest zgodny z rokiem kalendarzowym. Spółka Dzielona jest czynnym zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług i będzie nim nadal w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku.
Spółka Dzielona została zarejestrowana w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego (…) 2024 r. Spółka Dzielona powstała z przekształcenia spółki jawnej, która powstała z przekształcenia spółki cywilnej założonej (…) 1991 r. W całym okresie funkcjonowania Spółki Dzielonej (jako spółki cywilnej, spółki jawnej i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością) jej wspólnikami były i są te same dwie osoby fizyczne. Wspólnicy wnieśli do spółki cywilnej wkłady pieniężne w równej wysokości. Każdy ze wspólników posiadał, posiada i będzie posiadał w momencie zaistnienia zdarzenia przyszłego udziały reprezentujące połowę kapitału zakładowego (odpowiednio równe udziały kapitałowe w dawnej spółce jawnej i równe udziały w majątku dawnej spółki cywilnej) oraz połowę głosów w Spółce Dzielonej. Udziały wspólników w Spółce Dzielonej nie zostały nabyte lub objęte w wyniku wymiany udziałów albo przydzielone w wyniku innego łączenia lub podziału podmiotów. Udziały Spółki Dzielonej zostały objęte przez wspólników Spółki Dzielonej w wyniku przekształcenia spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością oraz wcześniejszego przekształcenia spółki cywilnej w spółkę jawną. Wspólnicy Spółki Dzielonej są zarazem jedynymi członkami zarządu Spółki Dzielonej.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
