Interpretacja indywidualna z dnia 19 marca 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.83.2025.3.NM
Nieodpłatne świadczenie usług, w postaci pracy intelektualnej, nie stanowi darowizny w rozumieniu art. 26 ust. 1 pkt 9 lit. b ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w związku z czym nie przysługuje prawo do jej odliczenia jako darowizny na cele kultu religijnego.
Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest nieprawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 grudnia 2024 r. wpłynął Pani wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób fizycznych. Uzupełniła go Pani pismem z 17 lutego 2025 r. (wpływ 17 lutego 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie.
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Zawarła Pani umowę darowizny z Parafią . … w X. Darowizna była w postaci autorskiej pracy ludzkiej, która została wyceniona (zgodnie z wartością rynkową) na kwotę 10 000 zł.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
