Interpretacja indywidualna z dnia 21 lutego 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.816.2024.2.AN
Prawo do skorzystania z ulgi badawczo-rozwojowej. Możliwość odliczenia kosztów kwalifikowanych związanych z wynagrodzeniami pracowników, odpisami amortyzacyjnymi od środków trwałych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
30 grudnia 2024 r., wpłynął Państwa wniosek z 18 grudnia 2024 r., o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ulgi badawczo-rozwojowej.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie, pismem z 12 lutego 2025 r. (wpływ do Organu tego samego dnia).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym podlegającym w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w rozumieniu art. 3 ust. 1 ustawy o CIT. Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest działalność związana z oprogramowaniem. Wnioskodawca prowadzi działalność (…). Oprogramowanie (…) stanowi platformę przeznaczoną do zarządzania (…). Oprogramowanie (…) zostało opatentowane przez (…) z siedzibą w (…) (dalej: „podmiot zagraniczny”), (…) tj. przez podmiot będący udziałowcem Spółki i stojący na czele (...) Grupy (…).
Oprogramowanie sprzedawane jest na rzecz klientów przez podmiot zagraniczny, co wiąże się z każdorazowym i indywidualnym dostosowaniem go przez Spółkę do funkcjonującej już infrastruktury, a także potrzeb i wymagań danego klienta. Spółka świadczy te usługi na rzecz podmiotu zagranicznego stosując wynagrodzenie w oparciu o metodę marży koszt plus.
Spółka współpracuje ze specjalistami z branży IT. Osoby te w zależności od zapotrzebowania i specyfiki wykonywanych zadań zatrudnione są przez Spółkę na podstawie umowy o pracę (dalej jako: „Pracownicy”), wykonują usługi w ramach umowy zlecenia (dalej jako: „Zleceniobiorcy”) lub wykonują na rzecz Spółki usługi w ramach niezależnej działalności gospodarczej (tj. w oparciu o tzw. umowy B2B). Osoby te podzielone są na zespoły, które zajmują się poszczególnymi typami zadań w procesie tworzenia, rozwoju oraz optymalizacji oprogramowania (…). Są to następujące zespoły:
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
