22.01.2025 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 22 stycznia 2025 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-2.4012.631.2024.3.MR

Prawo do dalszego korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług – jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

21 listopada 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 21 listopada 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy prawa do dalszego korzystania ze zwolnienia od podatku od towarów i usług na podstawie art. 113 ust. 1 ustawy. Uzupełnił go Pan pismem z 13 stycznia 2025 r. (wpływ 13 stycznia 2025 r.) – w odpowiedzi na wezwanie. Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

W ramach jednoosobowej działalności gospodarczej Wnioskodawca działa w branży reklamowej i IT – głównymi usługami jakie wykonuje jest „projektowanie i kodowanie stron internetowych” oraz „Projektowanie graficzne”. Działalność gospodarcza Wnioskodawcy jest obecnie zwolniona od VAT – podstawa zwolnienia z VAT: art. 113 ust. 1 i 9 Ustawa o podatku od towarów i usług, a przychody z tej działalności nie przekraczają w roku 2024 dozwolonego limitu rocznego. Przewidywana wartość sprzedaży w ramach działalności Wnioskodawcy w roku 2025 również nie przekroczy dozwolonego limitu rocznego. W ramach działalności Wnioskodawca nie świadczy usług doradztwa i nie planuje świadczyć usług doradztwa. W ramach działalności Wnioskodawca nie świadczy „usług firm centralnych (head-office)”. Działalność Wnioskodawcy została założona (…) 2024 r., więc limit przychodów w ramach dozwolonego limitu rocznego w roku 2024 do zwolnienia od VAT wynosi proporcjonalnie (…) zł. W roku 2025 będzie to pełne 200 000,00 zł. Formą opodatkowania działalności Wnioskodawcy jest ryczałt ewidencjonowany, Wnioskodawca w dalszym ciągu spełnia wszystkie przesłanki do wyboru takiej formy opodatkowania i przewiduje, że będzie je spełniał również w najbliższej przyszłości (nie spełnia negatywnych przesłanek określonych w art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne). Wnioskodawca nie prowadził wcześniej innej działalności gospodarczej. W najbliższym czasie Wnioskodawca planuje rozszerzenie działalności w PKD o 70.22.2, tj. „Pozostałe usługi zarządzania projektami, z wyłączeniem projektów budowlanych” i w ramach tego kodu PKD realizować usługi „Zarządzania projektem”. Realizacja usługi „Zarządzania projektem” miałaby obejmować: kierowanie wykonywaniem projektu (nadzór merytoryczny i techniczny), nadzór nad realizacją projektu (pracą podwykonawców, działaniami uczestników projektu, monitorowanie postępów), dobór podwykonawców, bieżący kontakt z interesariuszami projektu i podwykonawcami, kontrola nad realizacją wydatków z budżetu projektu (zarządzanie budżetem projektu), reprezentowanie projektu, odbiór prac i etapów prac w ramach projektu, sprawozdawczość i dokumentacja, monitoring, ewaluacja projektu, realizacja zakupów materiałów i usług w ramach projektu, harmonogramowanie, określanie zakresu projektu. Usługa „Zarządzania projektem” nie zawiera w sobie usług doradztwa.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne