06.12.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.520.2024.2.JMS

CIT - działalność badawczo-rozwojowa.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego we wniosku stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

30 sierpnia 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie pismem z 8 listopada 2024 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

A. S.A. (dalej jako: „Spółka” lub „Wnioskodawca”) jest podatnikiem podatku dochodowego od osób prawnych, posiadającym rezydencję podatkową na terytorium Polski, a także zarejestrowanym na terytorium Polski czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.

Spółka istnieje na rynku od (…) lat, a w swojej obecnej formie prawnej od (…) roku. Spółka zajmuje się świadczeniem usług projektowych dla (…). Działalność Spółki charakteryzuje się m.in. tym, że poszczególne (…) realizowane są na indywidualne zamówienia klientów Spółki. W swojej działalności projektowej Spółka wykorzystuje różnego rodzaju specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane w dziedzinach technicznych i inżynierskich, m.in. (…).

Spółka realizowała w okresie od listopada 2018 r. do listopada 2019 r. na rzecz B. S.A. (dalej jako: „Zamawiający”) projekt polegający na wykonaniu (…) projektowej dotyczącej nowej linii dla (…) z przeznaczeniem na (…) w (…) w (…) należącego do C. S.A. (dalej jako: „Projekt”).

Zamawiający jest członkiem tej samej grupy kapitałowej, co Wnioskodawca i jednocześnie podmiotem powiązanym z Wnioskodawcą w rozumieniu art. 11a ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. Prawa autorskie do dokumentacji Projektu zostały zbyte na rzecz Zamawiającego.

Zakres umowy z Zamawiającym obejmował:

-(…).

Spółka prowadziła rejestrację czasu pracy w dedykowanej aplikacji (…), gdzie przyporządkowywane były wszystkie godziny pracowników bezpośrednio zaangażowanych w Projekt z dokładnością do 0,5 godz. Pracownik wypełniał w aplikacji (…) swój czas pracy, który następnie był zatwierdzany przez Kierownika Projektu oraz bezpośredniego przełożonego pracownika. Na bieżąco prowadzona była kontrola czasu pracy przez Zespół ds. Controllingu i Rozliczania Kontraktów. Po zamknięciu miesiąca nie było możliwości zmian godzin w (…)..

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne