Interpretacja indywidualna z dnia 6 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.580.2024.2.AW
W zakresie ustalenia czy w związku z dokonaniem planowanego Połączenia po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w szczególności w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 8ba, pkt 8c, pkt 8d lub pkt 8f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
27 września 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie ustalenia czy w związku z dokonaniem planowanego Połączenia po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w szczególności w oparciu o art. 12 ust. 1 pkt 8ba, pkt 8c, pkt 8d lub pkt 8f ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 27 listopada 2024 r. (data wpływu 29 listopada 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A z o.o. S.K.A. (dalej: „Wnioskodawca” lub „Spółka Przejmująca”) oraz B sp. z o.o. (dalej: „Spółka Przejmowana”) są podatnikami podatku dochodowego od osób prawnych i podlegają opodatkowaniu w Polsce od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania.
Wnioskodawca oraz Spółka Przejmowana (dalej łącznie również: „Spółki”) należą do grupy kapitałowej (…) (dalej: „Grupa”), działającej w branży wyrobów cukierniczych.
Głównym przedmiotem działalności zarówno Wnioskodawcy jak i Spółki Przejmującej jest produkcja (…).
Grupa podjęła decyzję o połączeniu Spółek poprzez przejęcie Spółki Przejmowanej przez Wnioskodawcę.
Planowane połączenie ma zostać przeprowadzone na podstawie art. 492 § 1 pkt 1 ustawy z dnia 15 września 2000 r. Kodeks spółek handlowych (t.j. Dz.U. 2024 r., poz. 18 ze zm.; dalej: „KSH”) w ten sposób, że cały majątek Spółki Przejmowanej zostanie przeniesiony na Spółkę Przejmującą, w konsekwencji czego Spółka Przejmowana przestanie istnieć jako odrębny podmiot prawa (dalej: „Połączenie”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty