03.12.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.643.2024.2.ZK

Ulga na działalność badawczo-rozwojową.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

3 października 2024 r., wpłynął Państwa wniosek z tego samego dnia, o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy ulgi badawczo-rozwojowej.  

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 26 listopada 2024 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawcą jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: „Spółka”, „Wnioskodawca”), posiadającą nieograniczony obowiązek podatkowy na terenie Rzeczypospolitej Polskiej. Przeważającym przedmiotem działalności Spółki są roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków (sklasyfikowane pod kodem Polskiej Klasyfikacji Działalności: 41.20.Z). Spółka nie osiąga przychodów z zysków kapitałowych, o których mowa w art. 18d ust. 1 CIT.

Działalność Wnioskodawcy polega na projektowaniu oraz wytwarzaniu i montowaniu fasad na budynkach (…). Spółka nie posiada „gotowej oferty” do zakupu przez klienta. Każdy realizowany projekt odbywa się na zamówienie klienta i jest rozwijany od podstaw pod konkretne zamówienie i pod konkretny budynek. Nie występują nigdy dwa takie same projekty fasad. Produkt tworzony i sprzedawany przez Spółkę jest nowym systemem fasadowym, tzn. (…). (dalej: „System” lub „Fasada”).

Wnioskodawca dostarcza produkt kompleksowo, to znaczy Spółka zajmuje się projektowaniem systemu od podstaw, wykonaniem prototypu, testami prototypu, zapewnieniem finalnej produkcji, dostarczeniem gotowego Systemu do klienta oraz montażem Fasady na budynku klienta. Spółka wykonuje i dostarcza Fasady na budynki w Polsce oraz poza granicami kraju.

Opis procesu.

Proces realizacji zamówienia klienta składa się z kilku etapów. Mimo, że każde zlecenie traktowane jest oddzielnie i wymaga przeprowadzenia każdorazowo całego procesu, to metodologia procesu tworzenia Systemu jest podobna w każdym przypadku. Spółka prowadzi szczegółową dokumentację podejmowanych działań. Dokumentacja obejmuje aspekty finansowe, organizacyjne oraz pracownicze. Co do zasady proces tworzenia i produkcji Systemu odbywa się w ramach przedsiębiorstwa Wnioskodawcy, to znaczy wykonują go pracownicy lub współpracownicy Spółki (funkcjonujący na podstawie różnych tytułów prawnych: umowa o pracę, kontrakt z przedsiębiorcami prowadzącymi działalności gospodarcze). Część z etapów procesu jest wykonywana na zlecenie Spółki z wykorzystaniem kontrahentów wyspecjalizowanych w danych działaniach (np. firmy produkcyjne).

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne