03.12.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 3 grudnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.520.2024.1.ASK

W przypadku, gdy wartość przychodu ze sprzedaży (wraz z kwotą należnego podatku od towarów i usług; bez kwot wpływów stanowiących zaliczki na poczet sprzedaży i należnego od tych kwot podatku od towarów i usług) nie przekroczyła w roku podatkowym 2022 wyrażonej w złotych kwoty odpowiadającej równowartości 2 000 0000 euro, to w 2023 r. spełnili Państwo warunek wskazany w art. 4a pkt 10 ustawy o CIT, czyli byli Państwo „małym podatnikiem”.

Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualne

2 października 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 2 października 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie posiadania przez Spółkę w 2023 r. statusu „małego podatnika”.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką z o.o., posiada siedzibę i zarząd na terytorium Polski i podlega w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych (dalej: CIT) nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w Polsce. Wnioskodawca jest czynnym i zarejestrowanym podatnikiem podatku od towarów i usług. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpił w dniu 19 grudnia 2017 r. Rokiem podatkowym spółki jest rok kalendarzowy.

Dominującym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest produkcja okien wraz z ich montażem.

Przeważające dla Wnioskodawcy PKD to 24.42.B produkcja wyrobów z aluminium i stopów aluminiowych.

Od początku prowadzenia działalności gospodarczej Wnioskodawca posiadał status „małego podatnika”.

Wnioskodawca uzyskuje przychody przede wszystkim ze sprzedaży produkowanych przez siebie okien.

Wnioskodawca realizuje sprzedaż przede wszystkim na podstawie złożonych przez klientów zamówień na produkowane przez niego okna. Warunkiem realizacji zamówienia na okna jest na ogół konieczność opłacenia przez klienta zaliczki na poczet przyszłej dostawy. Na etapie podpisywania umowy oraz produkcji okien wnioskodawca otrzymuje zatem zaliczki na poczet dostaw i z tego tytułu wystawia faktury VAT.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne