Zmiana interpretacji indywidualnej z dnia 20 sierpnia 2024 r., Szef Krajowej Administracji Skarbowej, sygn. DOP4.8221.46.2022.CQDZ
Ustalenie wpływu zmiany statusu podatnika z małego przedsiębiorcy na średniego przedsiębiorcę po dacie uzyskania decyzji o wsparciu na wskaźnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej.
Zmiana interpretacji indywidualnej
Szef Krajowej Administracji Skarbowej, w związku ze stwierdzeniem nieprawidłowości interpretacji indywidualnej z 7 lipca 2020 roku nr 0114-KDIP2-1.4010.145.2020.2.KS, wydanej przez Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej, zmienia z urzędu[1] wymienioną interpretację stwierdzając, że stanowisko Wnioskodawcy przedstawione we wniosku z 30 marca 2020 roku o wydanie interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia wpływu zmiany statusu Spółki z małego przedsiębiorcy na średniego przedsiębiorcę po dacie uzyskania Decyzji o wsparciu na wskaźnik maksymalnej intensywności pomocy publicznej – jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
W dniu 9 kwietnia 2020 roku wpłynął do Dyrektora Krajowej Informacji Skarbowej wniosek wspólny o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych utraty przez spółkę statusu małego przedsiębiorcy.
We wniosku wspólnym złożonym przez:
•Zainteresowanego będącego stroną postępowania:
Pana A
(…)
•Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
Pana B
(…)
•Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
Pana C
(…)
•Zainteresowanego niebędącego stroną postępowania:
S. spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
(…)
przedstawiono następujące zdarzenia przyszłe:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w formie spółki cywilnej … (dalej; „Spółka”, „Inwestor” lub „Wnioskodawca”) i planuje w przyszłości przekształcenie obecnej formy działalności na spółkę komandytową. Wspólnikami spółki są obecnie A (Wnioskodawca), B, C (dalej: „Wspólnicy”) oraz spółka S. Sp. z o. o. (dalej: „S.”). Spółka S. jest wspólnikiem spółki cywilnej od dnia 1 listopada 2019 roku, jej udziałowcami są również A, B, C. Ze względu na relacje występujące pomiędzy Wspólnikami spółki cywilnej oraz S. są one podmiotami powiązanymi w rozumieniu art. 3 ust. 3 Załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 651/2014 z dnia 17 czerwca 2014 r. uznającego niektóre rodzaje pomocy za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu (Dz.Urz.UE.L Nr 187, str. 1, dalej: „Rozporządzenie 651/2014”). Spółka jest czynnym podatnikiem podatku VAT, a dochód Spółki jest opodatkowany na poziomie Wspólników w oparciu o przepisy odpowiednich ustaw podatkowych, tj. ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 1387 z późn. zm., dalej: „ustawa o PIT”) oraz ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (tj. Dz. U. z 2019 r. poz. 865 z późn. zm., dalej: „ustawa o CIT”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty