Interpretacja indywidualna z dnia 5 listopada 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-1.4012.659.2024.2.MKA
Skutki podatkowe związane z połączeniem spółek.
Interpretacja indywidualna– stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego oraz stanu faktycznego w zakresie podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
24 września 2024 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 24 września 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który skutków podatkowych związanych z połączeniem spółek.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 października 2024 r. (wpływ 23 października 2024 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem wspólnym
1.Zainteresowana będąca stroną postępowania:
- A Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2.Zainteresowana niebędąca stroną postępowania:
- B z ograniczoną odpowiedzialnością
Opis zdarzenia przyszłego i stanu faktycznego
Wnioskodawca jest osobą prawną, działającą od 2017 r., polskim rezydentem podatkowym (dalej „Spółka Przejmująca”). Główną działalnością Wnioskodawcy są roboty związane z budową, (...) . Aktualnie Wnioskodawca zatrudnia (...). Spółka Przejmująca ma siedzibę w (...).
Zainteresowany jest osobą prawną, działającą od 2011 r. (poprzednio w formie spółki akcyjnej), polskim rezydentem podatkowym (dalej: „Spółka Przejmowana”). Zainteresowany zajmuje się działalnością w zakresie (...). Aktualnie zatrudnia również (...). Spółka Przejmowana ma siedzibę w (...).
Spółka Przejmująca i Spółka Przejmowana mają uczestniczyć w takim samym zdarzeniu przyszłym, jakim jest połączenie obu spółek, a co za tym idzie oba podmioty składają wniosek wspólny o wydanie interpretacji podatkowej indywidualnej w celu potwierdzenia skutków podatkowych tego samego zdarzenia na gruncie VAT dla obu podmiotów.
Spółka Przejmująca i Spółka Przejmowana są względem siebie podmiotami powiązanymi (spółkami siostrami), a w każdej z nich po 100% udziałów posiada spółka holdingowa – A sp. z o.o., będąca polskim rezydentem podatkowym (dalej: „Udziałowiec”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty