Oddalenie skargi kasacyjnej w sprawie planu zagospodarowania przestrzennego w Tarnowie - Wyrok NSA z dnia 13 grudnia 2023 r., sygn. II OSK 690/21
Ograniczenia wprowadzone przez miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, nawet jeśli zmieniają dotychczasowy sposób korzystania z nieruchomości, mogą być uzasadnione ochroną wartości krajobrazowych i rekreacyjnych oraz ładu przestrzennego, i nie muszą naruszać proporcjonalności praw właściciela, o ile pozostawiają mu dotychczasowe możliwości użytkowania gruntu.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący: sędzia NSA Jacek Chlebny Sędziowie sędzia NSA Zdzisław Kostka (spr.) sędzia del. WSA Grzegorz Antas Protokolant: starszy asystent sędziego Adrianna Tarłowska po rozpoznaniu w dniu 13 grudnia 2023 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej A. M. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie z dnia 6 października 2020 r., sygn. akt II SA/Kr 1490/19 w sprawie ze skargi A. M. na uchwałę Rady Miejskiej w [...] z dnia 5 września 2019 r. Nr [...] w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyrokiem z 6 października 2020 r., sygn. akt II SA/Kr 1490/19, oddalił skargę A. M. na uchwałę Rady Miejskiej w Tarnowie z 5 września 2019 r., nr [...] w przedmiocie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w obszarze miasta T., obejmującego teren pomiędzy drogą krajową nr [...], wschodnią i południową granicą miasta oraz ulicą [...].
Skarżący w skardze kasacyjnej od tego wyroku podniósł następujące naruszenia przepisów postępowania oraz prawa materialnego.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty