Interpretacja indywidualna z dnia 3 października 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-1.4012.390.2024.4.KO
Ustalenie - czy przeprowadzenie i organizacja Akcji przez Państwa na rzecz Zleceniodawcy stanowi usługę oraz sposobu udokumentowania tej usługi fakturą, czy Nagroda przekazywana przez Państwa na rzecz D. nie stanowi wynagrodzenia za usługę, ani rabatu pośredniego stanowiącego obniżkę ceny oraz udokumentowania ją notą uznaniową lub innym dokumentem.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
28 czerwca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku od towarów i usług w kwestii ustalenia:
- czy przeprowadzenie i organizacja Akcji przez Państwa na rzecz Zleceniodawcy stanowi usługę oraz sposobu udokumentowania tej usługi fakturą,
- czy Nagroda przekazywana przez Państwa na rzecz D. nie stanowi wynagrodzenia za usługę, ani rabatu pośredniego stanowiącego obniżkę ceny oraz udokumentowania ją notą uznaniową lub innym dokumentem.
Wniosek został uzupełniony pismem z 20 września 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
I. sp. z o.o. („Wnioskodawca”) należy do grupy kapitałowej („Grupa E.”) prowadzącej m.in. sieci sklepów detalicznych oraz współpracującej z tysiącami niezależnych partnerów w całej Polsce. Wnioskodawca jest polską spółką kapitałową będącą polskim rezydentem podatkowym.
Wnioskodawca jest podmiotem, który oferuje nowoczesne rozwiązania organizacyjne, w szczególności techniczno-informatyczne, w tym M.., E… a w przyszłości być może również inne platformy („P”). Podmiotami korzystającymi z P., na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Wnioskodawcą (działającym jako usługodawca dla użytkowników P.) a tymi podmiotami (jako usługobiorcami), są podmioty („D.”) prowadzące sprzedaż towarów („Towary”), tj. rzeczy ruchomych, praw lub usług na rzecz klientów D., tj. konsumentów („Klienci”) w punktach handlowych. Zasadniczo, D. są przedsiębiorcy prowadzący sklepy w ogólnopolskich sieciach franczyzowych sprzedający towary… Detaliści dysponują certyfikowanym urządzeniem elektronicznym wraz z oprogramowaniem (kasa fiskalna) lub oprogramowaniem (system POS) zainstalowanym na urządzeniu komputerowym (komputer, terminal, tablet), które służą do rejestracji zakupu przez Klientów od D. Towarów, wraz z zainstalowanym komponentem integracyjnym służącym do komunikacji z P. („Urządzenie”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty