Ocena istotności naruszeń trybu sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego - Wyrok NSA z dnia 13 czerwca 2024 r., sygn. II OSK 1638/21
Dla stwierdzenia nieważności miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego z uwagi na naruszenie trybu jego sporządzenia konieczne jest wykazanie, że naruszenie to miało charakter istotny, tj. mogło wpłynąć na treść planu.
Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący sędzia NSA Roman Ciąglewicz Sędziowie: sędzia NSA Paweł Miładowski sędzia del. WSA Grzegorz Rząsa (spr.) Protokolant starszy asystent sędziego Dawid Nowotka po rozpoznaniu w dniu 13 czerwca 2024 r. na rozprawie w Izbie Ogólnoadministracyjnej skargi kasacyjnej [...] sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w [...] od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego we Wrocławiu z dnia 18 lutego 2021 r. sygn. akt II SA/Wr 509/20 w sprawie ze skargi [...] sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w [...] na uchwałę Rady [...] z dnia 24 czerwca 2020 r. nr XXIV/649/20 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie pomiędzy ul. [...] i [...] w [...] oddala skargę kasacyjną.
Uzasadnienie
1. Wyrokiem z 18 lutego 2021 r., sygn. akt II SA/Wr 509/20, Wojewódzki Sąd Administracyjny we Wrocławiu (dalej: "WSA we Wrocławiu") oddalił skargę [...] sp. z o.o. S.K.A. z siedzibą w [...] (dalej: "spółka", "skarżąca kasacyjnie") na uchwałę Rady [...] z 24 czerwca 2020 r. nr XXIV/649/20 w przedmiocie uchwalenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie pomiędzy ul. [...] i [...] w [...] (dalej: "uchwała", "plan", "plan miejscowy").
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty