11.09.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 11 września 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-1.4011.549.2024.2.RK

Określenie stawki ryczałtu- 86.90.E- psychoterapeuta i 85.59.B - edukacja.

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowna Pani,

stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

11 lipca 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 11 lipca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy określenia stawki ryczałtu. Uzupełniła go Pani – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 23 sierpnia 2024 r. (wpływ 23 sierpnia 2024 r.).

Treść wniosku jest następująca:

Opis zdarzenia przyszłego

Prowadzi Pani działalność gospodarczą wpisaną do CEiDG od 2 maja 2012 r. sklasyfikowaną jako 86.90.E- psychoterapeuta i 85.59.B - edukacja.

(...) wystąpiło do Urzędu Statystycznego o zaklasyfikowanie usługi superwizja. Usługa superwizji polega na konsultacji przebiegu pracy psychoterapeuty poddawanego superwizji z pacjentem oraz innych kwestiach związanych z wykonaniem obowiązków psychoterapeuty w toku ustrukturyzowanej dyskusji, wykonywana na zlecenie psychoterapeuty i świadczona na podstawie umowy cywilno-prawnej.

Celem superwizji jest zatem umożliwienie psychoterapeucie doskonalenie warsztatu zawodowego i zapewnienie pacjentowi najwyższej jakości psychoterapii oraz rozumienie przez terapeutę własnych schematów poznawczych, emocji i strategii behawioralnych mogących mieć wpływ na relacje terapeutyczne z pacjentem i stosowanie interwencji terapeutycznych, mające na celu podniesienie kwalifikacji i umiejętności zawodowych. Superwizja to więc spotkanie psychologów (grupowe lub indywidualne) z superwizorem (psychoterapeutą posiadającym certyfikat superwizora psychoterapii). Terapeuta opowiada o pracy z pacjentem, co do której ma wątpliwości, pytania, czy różne przemyślenia. Przedstawia przypadek pacjenta oraz metody pracy i ważne informacje nie podając jego danych. Celem superwizji jest doskonalenie własnego warsztatu terapeutycznego, wprowadzanie umiejętności nabytych podczas szkolenia w praktykę pod okiem doświadczonego superwizora. Podczas superwizji, terapeuta jest oceniany na Skali Kompetencji Terapeuty Poznawczego, a jego praca poddawana jest ocenie również pod kątem etyki zawodowej, dzięki czemu terapeuci mają możliwość oferowania terapii bezpiecznej z jak najwyższymi standardami.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne