Interpretacja indywidualna z dnia 27 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB3-3.4012.278.2024.2.JSU
Uznanie sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Niemiec, który następnie sprzedaje towar na rzecz innych podmiotów, zgodnie z opisanymi schematami działania, za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawa Spółki do zastosowania stawki 0% w związku z dokonaną sprzedażą towarów
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
Państwa wniosek z 12 czerwca 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy uznania sprzedaży towarów na rzecz kontrahenta z Niemiec, który następnie sprzedaje towar na rzecz innych podmiotów, zgodnie z opisanymi schematami działania, za wewnątrzwspólnotową dostawę towarów oraz prawa Spółki do zastosowania stawki 0% w związku z dokonaną sprzedażą towarów, wpłynął 19 czerwca 2024 r.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwania – pismem z 21 sierpnia2024 r. (wpływ 21 sierpnia 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, działalność gospodarcza prowadzona jest na terytorium Polski, a Wnioskodawca zarejestrowany jest jako podatnik VAT czynny tylko w Polsce.
Wnioskodawca prowadzi działalność gospodarczą w zakresie produkcji.
Wnioskodawca w związku z planowaną zmianą modelu prowadzonej sprzedaży powziął wątpliwość co do skutków prawno-podatkowych planowanych rozwiązań.
Jednym z odbiorców towarów jest podmiot z Niemiec (dalej także Kontrahent), zarejestrowany na potrzeby VAT-UE tylko w Niemczech. Kontrahent prowadzi działalność polegającą na sprzedaży towarów przy wykorzystaniu sklepu internetowego, za pomocą którego sprzedaje towary do konsumentów z różnych państw Unii Europejskiej, ale także do konsumentów z Niemiec. Może również dochodzić do sytuacji w której kontrahent z Niemiec odsprzedaje towar zakupiony od Wnioskodawcy na rzecz innego przedsiębiorcy posiadającego siedzibę w innym Państwie Unii Europejskiej (innym niż Polska lub Niemcy).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty