Interpretacja indywidualna z dnia 2 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-3.4012.265.2024.1.MPA
Zwolnienie z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług sklasyfikowanych w PKWiU 56.29.1.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowna Pani,
stwierdzam, że Pani stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
8 maja 2024 r. wpłynął Pani wniosek z 8 maja 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie rejestrującej usług sklasyfikowanych w PKWiU 56.29.1.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Wnioskodawca („Wnioskodawca”) jest osobą fizyczną mającą miejsce zamieszkania w Polsce i podlegająca w Polsce nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu w podatku dochodowym od osób fizycznych („podatek PIT”).
Wnioskodawca zamierza prowadzić działalność nierejestrowaną polegającą na przyrządzaniu w domu i sprzedawaniu gotowych wyrobów, tj. Wnioskodawca zamierza przygotowywać ściśle określone produkty posiadające dokładną recepturę i skład jak np. naleśniki z serem, zupa ogórkowa, kotlet schabowy z ziemniaczkami i mizerią czy makowiec.
W działalności tej limit progu od stycznia do czerwca 2024 r. wynosi 3 181,50 zł, a od lipca 2024 r. – 3 225 zł przychodu miesięcznie.
Wnioskodawca świadczyłby usługi, które mieszczą się w grupowaniu PKWiU 56.29.1 "Usługi gastronomiczne świadczone w oparciu o zawartą z klientem umowę". Wnioskodawca spełnia wymogi w SANEPID w kontekście rejestracji kuchni domowej.
Odbiorcą świadczonych przez Wnioskodawcę wyrobów będą osoby fizyczne, głównie sąsiedzi, nieprowadzący działalności gospodarczej.
Produkcja będzie niewielka, a częstotliwość sprzedaży będzie miała charakter okazjonalny.
Wnioskodawca nie będzie przygotowywać wyrobów w stacjonarnej placówce gastronomicznej tylko w domu w swojej prywatnej kuchni. Nie będzie również świadczyć usług cateringowych, gdyż odbiorca konkretnego posiłku może zamówić tylko i wyłącznie konkretny wyrób i musi sam odebrać go z domu Wnioskodawcy. Wnioskodawca nie będzie dostarczać swoich wyrobów do odbiorców.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty