Interpretacja indywidualna z dnia 1 sierpnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-1.4010.276.2024.3.MF
Możliwość i moment rozliczenia uzyskiwanych przychodów i ponoszonych kosztów przez Spółkę w ramach Umowy.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych, jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 maja 2024 r., wpłynął Państwa wniosek, o wydanie interpretacji indywidualnej, dotyczący
m.in. podatku dochodowego od osób prawnych, w zakresie ustalenia, czy:
-do rozliczenia uzyskiwanych przychodów i ponoszonych kosztów przez Spółkę w ramach Umowy będzie miał zastosowanie art. 5 ust. 1 i 2 ustawy o CIT, tj. Spółka powinna zaliczać do przychodów i kosztów podatkowych jedynie te kwoty, które przypadają na nią zgodnie z proporcją ustaloną dla danego źródła przychodów i kosztów w Umowie;
-Spółka powinna ustalać moment powstania przychodów przypadających na nią z tytułu Umowy na zasadach wynikających z art. 12 ust. 3 ustawy o CIT, a moment zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów zgodnie art. 15 ust. 1 ustawy o CIT oraz potrącać te koszty w czasie na zasadach wynikających z art. 15 ust. 4 oraz ust. 4b-4e ustawy o CIT – w części przypadającej na Spółkę z treści Umowy.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 17 lipca 2024 r.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
X Sp. z o.o. (dalej: „Spółka” lub „X”) jest objęta nieograniczonym obowiązkiem podatkowym w Polsce, tj. podlega w Polsce obowiązkowi podatkowemu od całości swoich dochodów, bez względu na miejsce ich osiągania. Spółka jest również czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług.
Spółce przysługuje tytuł prawny do korzystania z nieruchomości znajdującej się (…). Głównym przedmiotem działalności Spółki jest odpłatnie udostępnianie (…).
[Umowa w sprawie współorganizacji Wydarzenia]
Spółka zawiera także umowy współorganizacji (dalej: „Umowa”) z zewnętrznym podmiotem (dalej: „Partner”) w celu wspólnej organizacji wydarzenia sportowego bądź artystycznego (dalej „Wydarzenie”). Spółka nie wyklucza możliwości zawiązania Umowy także z podmiotami powiązanymi, w rozumieniu art. 11 ust. 1 pkt 4 ustawy o CIT. Celem takiej Umowy jest uzgodnienie warunków współpracy przy współorganizacji konkretnego Wydarzenia, profesjonalnego przeprowadzenia Wydarzenia, realizacji działań promocyjnych, zapewnienia komfortu, satysfakcji oraz bezpieczeństwa uczestnikom Wydarzenia, a także ustalenie warunków finansowych współpracy.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty