Interpretacja indywidualna z dnia 24 lipca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.291.2024.3.PC
1. Czy dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych w formie dotacji otrzymane na podstawie zawartej Umowy oraz ewentualne przyszłe dopłaty otrzymane w kolejnych latach na podstawie analogicznych umów (oraz na podstawie wskazanych powyżej przepisów) będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT? 2. Czy Spółka ma możliwość zrezygnowania ze zwolnienia z opodatkowania CIT, na podstawie art. 17 ust. 1g ustawy o CIT, a w konsekwencji nie ma obowiązku korygowania kosztów i wydatków sfinansowanych z dotacji (w tym także odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o CIT), oraz wyłączania z kosztów uzyskania przychodów wydatków oraz kosztów sfinansowanych z dotacji (w tym także odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, o których mowa w art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o CIT)? 3. Czy w przypadku, gdy Spółka nie zdecyduje się na zastosowanie art. 17 ust. 1g ustawy o CIT, i korzystać będzie ze zwolnienia z CIT przewidzianego w art. 17 ust. 1 pkt 47 ustawy o CIT, zobowiązana jest do dokonania korekty kosztów uzyskania przychodów w okresie, w którym faktycznie wykorzystała środki z otrzymanej dopłaty do pokrycia określonych wydatków, tj. z chwilą dokonania zapłaty z dotacji?
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego/zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
21 maja 2024 r., za pośrednictwem systemu ePUAP, wpłynął Państwa wniosek z 20 maja 2024 r., o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych, który dotyczy ustalenia, czy:
- dopłaty do redukcji zdolności produkcyjnych w formie dotacji otrzymane na podstawie zawartej Umowy oraz ewentualne przyszłe dopłaty otrzymane w kolejnych latach na podstawie analogicznych umów (oraz na podstawie wskazanych powyżej przepisów) będą korzystać ze zwolnienia z opodatkowania CIT;
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty