Interpretacja indywidualna z dnia 25 czerwca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDSL1-2.4011.268.2024.2.PS
Możliwość zastosowania stawki zryczałtowanego podatku dochodowego.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
25 kwietnia 2024 r. wpłynął Pana wniosek z 25 kwietnia 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne. Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 7 czerwca 2024 r. (wpływ 7 czerwca 2024 r.). Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Zgodnie z treścią przepisu art. 3 ust. 1 oraz ust. 1a ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2647 z późn. zm.), Wnioskodawca posiada nieograniczony obowiązek podatkowy w Polsce.
(…) września 2019 r. Wnioskodawca rozpoczął jednoosobową działalność gospodarczą w formie przedsiębiorstwa A z głównym PKD 70.22.Z – Pozostałe doradztwo w zakresie prowadzenia działalności gospodarczej i zarządzania. Od momentu rozpoczęcia swojej działalności gospodarczej Wnioskodawca współpracuje z firmą B, z którą ma podpisaną umowę o współpracy.
Działalność Wnioskodawcy polega na tym, że – w imieniu i na rzecz firmy B, reprezentującej w Polsce dział X firmy C – Wnioskodawca zajmuje się organizacją i pośredniczeniem w całym procesie sprzedaży produktów tej firmy, od pierwszego spotkania z potencjalnym klientem, przedstawiania funkcjonalności, przygotowania ofert, organizacji spotkań on-line z ekspertami aplikacyjnymi producenta (firma C), aż do dopilnowania przebiegu instalacji sprzedawanych urządzeń (w przypadku ich zakupu przez klienta) oraz nadzoru obsługi gwarancyjnej (fizycznie obsługę techniczną zapewnia polski oddział firmy C). Wnioskodawca nie jestem stroną jeśli chodzi o przeniesienie własności sprzedawanych produktów. Sprzęt od C kupuje B, a następnie sprzedaje klientowi/użytkownikowi – są to najczęściej (…).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty