27.05.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 27 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0111-KDIB1-3.4010.118.2024.2.JG

Czy uzyskane przez Spółkę przysporzenie w postaci otrzymanej pieniężnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Pobrexitowej Rezerwy Dostosowawczej ze środków Unii Europejskiej jako przychód podatkowy korzysta jednocześnie ze zwolnienia podatkowego z art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (t. j. Dz. U. z 2022 r., poz. 2587 ze zm.)?

Interpretacja indywidualna – stanowisko nieprawidłowe

Szanowni Państwo,

stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku dochodowym od osób prawnych jest nieprawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

1 marca 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 27 lutego 2024 r., w zakresie ustalenia, czy uzyskane przez Spółkę przysporzenie w postaci otrzymanej pieniężnej dotacji w ramach Programu Operacyjnego Pobrexitowej Rezerwy Dostosowawczej ze środków Unii Europejskiej jako przychód podatkowy korzysta jednocześnie ze zwolnienia podatkowego z art. 17 ust. 1 pkt 53 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych.

Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 30 kwietnia 2024 r., (data wpływu 6 maja 2024 r., za pośrednictwem Poczty Polskiej).

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Wnioskodawca jest spółką komandytową, mającą siedzibę na terytorium RP i będącą polskim rezydentem podatkowym. Jej komplementariuszem jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością będąca również rezydentem podatkowym w Polsce. Spółka będąca Wnioskodawcą prowadzi działalność gospodarczą o charakterze międzynarodowym, dysponując przy tym również kontrahentami z terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii.

W grudniu 2023 r. Spółka otrzymała na podstawie umowy zawartej z (…) dotację z Programu Operacyjnego Pobrexitowej Rezerwy Dostosowawczej. Dotacja ta została wypłacona Spółce ze środków publicznych finansowanych przez Unię Europejską, jako forma rekompensaty w związku ze spadkiem wielkości obrotu handlowego dokonywanego przez Spółkę z kontrahentami z Wielkiej Brytanii, występującymi w związku z wystąpieniem tego kraju ze struktur Unii Europejskiej.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne