Interpretacja indywidualna z dnia 8 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP1-2.4012.110.2024.2.GK
Opodatkowania podatkiem VAT dostaw biopaliw oraz zastosowania stawki 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w zakresie podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
29 lutego 2024 r. wpłynął za pośrednictwem platformy ePUAP Państwa wniosek wspólny z 28 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, w zakresie opodatkowania podatkiem VAT dostaw biopaliw oraz zastosowania stawki 0% w związku z wewnątrzwspólnotową dostawą towarów. Uzupełnili go Państwo pismem z 29 kwietnia 2024 r. (data wpływu 29 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem wspólnym
1.Zainteresowany będący stroną postępowania:
A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
2.Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
B. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Opis zdarzenia przyszłego
A. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w (…) (dalej: „Spółka” lub „Wnioskodawca”), występująca na potrzeby niniejszego wniosku jako zainteresowany będący stroną postępowania, (…). Spółka działa jako pośrednik handlowy, tj. sama nie produkuje paliw, w tym (…), ale kupuje je od innych podmiotów (...) i sprzedaje zainteresowanym nabywcom na terenie kraju. Spółka ma koncesję na krajowy obrót paliwami ciekłymi („OPC”) wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki ważną od (…) 2017 r. do (…) 2027 r. Spółka jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług (VAT).
Wnioskodawca posiada kontakty handlowe wśród polskich podmiotów oferujących (…). Wnioskodawca nawiązał relacje handlowe z dostawcami (…) w Polsce takimi jak: (…). Wnioskodawca zawarł również Umowę (…) oraz Umowę o świadczenie usług logistycznych z (…). Jednak, ze względu na brak koncesji na obrót paliwami ciekłymi z zagranicą (dalej: „OPZ”) oraz niewystarczające doświadczenie handlowe w sprzedaży (…) wśród potencjalnych nabywców (…) w Unii Europejskiej, nie może samodzielnie prowadzić działalności polegającej na sprzedaży (…) na rzecz kontrahentów z innych państw członkowskich Unii Europejskiej. Posiadanie koncesji OPZ jest bowiem warunkiem, aby (…) sprzedawać kontrahentom unijnym w ramach wewnątrzwspólnotowej dostawy towarów.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty