Interpretacja indywidualna z dnia 7 maja 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT1-1.4012.157.2024.2.RG
Zwolnienie od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 119 lit. c ustawy świadczonych przez Wnioskodawcę usług ratownictwa wodnego.
Interpretacja indywidualna
– stanowisko prawidłowe
Szanowny Panie,
stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w podatku od towarów i usług jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
4 marca 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy zwolnienia od podatku VAT na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 119 lit. c ustawy świadczonych przez Pana usług ratownictwa wodnego.
Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 24 kwietnia 2024 r. (data wpływu 29 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis stanu faktycznego
Wnioskodawca jest przedsiębiorcą, który prowadzi działalność w zakresie ratownictwa wodnego. Nie jest zgłoszony do podatku VAT jako czynny podatnik. Jednak przekroczenie kwoty limitu zwolnienia z VAT może nastąpić w bieżącym roku.
Wnioskodawca ma podpisaną umowę z hotelem wypoczynkowym na usługę kompleksowego zabezpieczenia ratowniczego basenu wewnętrznego i zewnętrznego na terenie hotelu. Umowa dotyczy wyłącznie świadczenia usług ratownictwa wodnego bez jakichkolwiek dodatkowych usług.
Wnioskodawca usługi wykonuje osobiście oraz zatrudnia innych ratowników.
Wnioskodawca posiada kwalifikacje i wszystkie uprawnienia niezbędne do udzielania świadczeń ratowniczych w zakresie ratownictwa wodnego. Posiada aktualne uprawnienia ratownika wodnego, posiada aktualne zaświadczenie o zdaniu egzaminu potwierdzającego posiadanie tytułu ratowania w zakresie udzielania pierwszej pomocy. Posiada również tytuł instruktora dyscypliny sportu - pływanie. Jest to pakiet niezbędny do wykonywania pracy w charakterze ratownika wodnego.
Wszyscy zatrudnieni ratownicy posiadają aktualne uprawnienia do wykonywania usług ratownictwa wodnego. Ratownicy zatrudniani są na podstawie umów cywilnoprawnych typu umowa - zlecenie.
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty