Interpretacja indywidualna z dnia 17 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0112-KDIL1-3.4012.77.2024.2.MR
Uznanie nabycia realizowanego przez Spółkę od Spółki A za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów oraz uznanie sprzedaży realizowanej przez Spółkę na rzecz Spółki B za odpłatną dostawę towarów na terytorium kraju.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku od towarów i usługjest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
16 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek z 16 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy:
- uznania nabycia realizowanego przez Spółkę od Spółki A za wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów za wynagrodzeniem na terytorium kraju;
- uznania sprzedaży realizowanej przez Spółkę na rzecz Spółki B za odpłatną dostawę towarów na terytorium kraju.
Uzupełnili go Państwo – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 10 kwietnia 2024 r. (wpływ 10 kwietnia 2024 r.).
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
Spółka posiada siedzibę działalności gospodarczej na terytorium Polski i zajmuje się m.in. hurtowym obrotem (…) na terytorium Unii Europejskiej oraz poza jej granicami, w oparciu o koncesję na obrót (…) oraz koncesję na obrót (…) z zagranicą. Spółka jest zarejestrowana jako czynny podatnik VAT w Polsce, w tym dla celów transakcji wewnątrzwspólnotowych.
W ramach prowadzonej działalności gospodarczej, Spółka będzie dokonywać odpłatnych nabyć i dostaw (…) ((…) dalej: „Towar”) związanych z przemieszczeniem Towaru na terytorium Polski z terytorium innych państw członkowskich według wskazanego poniżej schematu.
Nabyciu przez Spółkę podlega Towar znajdujący się w momencie rozpoczęcia jego transportu na terytorium państwa członkowskiego (np. Litwy). Towar należy do podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą w zakresie obrotu Towarami, posiadającego siedzibę w państwie członkowskim UE, identyfikującego się dla celów transakcji ze Spółką numerem VAT (UE) nadanym w tym państwie członkowskim, w którym znajduje się w momencie rozpoczęcia transportu Towar (dalej: „”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty