Interpretacja indywidualna z dnia 12 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-1.4010.70.2024.2.MR1
Wynagrodzenie z tytułu umorzenia Certyfikatów, które będzie otrzymywane przez Inwestora od Funduszu nie będzie powodować dla Inwestora powstania ograniczonego obowiązku 3 podatkowego na mocy art. 3 ust. 2 w zw. z art. 3 ust. 3 pkt 5 ustawy o CIT, i w efekcie Inwestor nie będzie podlegać opodatkowaniu z tego tytułu w Polsce. Fundusz nie będzie zobowiązany na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłacanego Inwestorowi z tytułu umorzenia Certyfikatów.
Interpretacja indywidualna - stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych w zakresie ustalenia czy:
- wynagrodzenie z tytułu umorzenia Certyfikatów, które będzie otrzymywane przez Inwestora od Funduszu nie będzie powodować dla Inwestora powstania ograniczonego obowiązku 3 podatkowego na mocy art. 3 ust. 2 w zw. z art. 3 ust. 3 pkt 5 ustawy o CIT, i w efekcie Inwestor nie będzie podlegać opodatkowaniu z tego tytułu w Polsce - jest prawidłowe;
- Fundusz nie będzie zobowiązany na podstawie art. 26 ust. 1 ustawy o CIT do pobrania zryczałtowanego podatku dochodowego od wynagrodzenia wypłacanego Inwestorowi z tytułu umorzenia Certyfikatów - jest prawidłowe.
Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej
6 lutego 2024 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 6 lutego 2024 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który dotyczy podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie ustalenia skutków podatkowych umorzenia certyfikatów inwestycyjnych.
Uzupełnili go Państwo w odpowiedzi na wezwanie pismem z 9 kwietnia 2024 r.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
A. AG
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
B.
Treść wniosku jest następująca:
Opis zdarzenia przyszłego
A. AG (dalej: “Inwestor”, “Wnioskodawca”) jest spółką z siedzibą w Szwajcarii, utworzoną i działającą na podstawie prawa szwajcarskiego, będącą szwajcarskim rezydentem podatkowym. Działalność Inwestora w Polsce nie jest i nie będzie prowadzona za pośrednictwem zakładu w rozumieniu ustawy o CIT oraz Konwencji między Rzeczpospolitą Polską a Konfederacją Szwajcarską w sprawie unikania podwójnego opodatkowania w zakresie podatków od dochodu i majątku, z dnia 2 września 1991 r. (Dz.U. z 1993 r., nr 22, poz. 92 z późn. zm.; dalej jako „UPO”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty