12.04.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12 kwietnia 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0115-KDST2-2.4011.81.2024.2.AP

Możliwość zastosowania 8,5% stawki zryczałtowanego podatku dochodowego od przychodów ewidencjonowanych dla usług sklasyfikowanych wg PKWiU 74.90.20.0

Interpretacja indywidualna

– stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego w zryczałtowanym podatku dochodowym od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

13 lutego 2024 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej dotyczący zryczałtowanego podatku dochodowego od niektórych przychodów osiąganych przez osoby fizyczne w zakresie prawa do opodatkowania przychodów ze świadczonych usług stawką ryczałtu w wysokości 8,5%. Uzupełnił go Pan w dniach 17 i 18 marca oraz 8 kwietnia 2024 r. (daty wpływu)

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego

Jest Pan regionalnym przedstawicielem do (...). Pozyskuje i kontaktuje się Pan z klientami, dba o ekspozycję towarów i działania marketingowe, kontroluje i rozlicza reklamację. Bierze Pan udział w targach branżowych. Pozyskuje Pan zamówienia na rzecz i dla zleceniodawcy. Prowadzi Pan działania prowadzące do regulowania należności. Wszystkie te czynności prowadzi Pan na rzecz zleceniodawcy na podstawie umowy cywilno-prawnej. Zleceniodawca jest właścicielem materiałów (...), które udostępnia Panu w celu wykonywania zleceń. Rozliczenie finansowe ze zleceniodawcą nie jest bezpośrednio związane z wysokością sprzedaży a wynika ze spłat należności przez kontrahentów.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne