Interpretacja indywidualna z dnia 13 marca 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0114-KDIP2-2.4010.643.2023.3.AS
Sposób rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe
Szanowni Państwo,
stwierdzam, że Państwa stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób prawnych jest prawidłowe.
Zakres wniosku wspólnego o wydanie interpretacji indywidualnej
27 listopada 2023 r. wpłynął Państwa wniosek wspólny z 21 listopada 2023 r. o wydanie interpretacji indywidualnej, który w przedmiocie podatku dochodowego od osób prawnych dotyczy sposobu rozpoznania przychodów i kosztów uzyskania przychodów w związku z realizacją Umowy Konsorcjum.
Zainteresowani, którzy wystąpili z wnioskiem
1)Zainteresowany będący stroną postępowania:
- A. Sp. z o.o.
2)Zainteresowany niebędący stroną postępowania:
- B. S.A.
Treść wniosku wspólnego jest następująca:
Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego
A. sp. z o.o. (zwana dalej „Wnioskodawcą” lub „Spółką”) jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym na potrzeby tego podatku na terytorium Polski. Spółka jest także objęta w Polsce nieograniczonym obowiązkiem podatkowym na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych.
Podstawowym przedmiotem działalności Wnioskodawcy jest realizacja projektów budowlanych (...).
Wnioskodawca zamierza zaangażować się w wykonanie inwestycji budowlanej (zwanej dalej „Projektem”) realizowanej przez podmiot trzeci (zwany dalej „Zamawiającym”). Z uwagi na zakres rzeczowo-finansowy Projektu, Spółka zawarła Umowę Konsorcjum (zwaną dalej „Umową”) z innym podmiotem specjalizującym się w świadczeniu usług budowlanych - spółką B. S.A. (zwanym dalej „Partnerem”). Partner jest czynnym podatnikiem podatku od towarów i usług zarejestrowanym na potrzeby tego podatku na terytorium Polski. Partner jest także objęty w Polsce nieograniczonym obowiązkiem podatkowym na gruncie podatku dochodowego od osób prawnych. Funkcjonujące na podstawie Umowy konsorcjum - rozumiane jako forma współpracy między Spółką i Partnerem w celu realizacji Projektu, na zasadach określonych w Umowie (zwane dalej „Konsorcjum”) - ma na celu wspólne przygotowanie i złożenie Zamawiającemu oferty na realizację Projektu oraz ewentualną dalszą realizację robót / prac / usług / dostaw dla Zamawiającego - w przypadku wyboru przez Zamawiającego oferty Konsorcjum i zawarcia przez Zamawiającego i Konsorcjum umowy na realizację Projektu (zwanej dalej „Kontraktem”).
Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych
- Codzienne aktualności prawne
- Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
- Bogatą bibliotekę materiałów wideo
- Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty