12.02.2024 Podatki

Interpretacja indywidualna z dnia 12 lutego 2024 r., Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej, sygn. 0113-KDIPT2-3.4011.889.2023.2.NM

Możliwość skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box).

Interpretacja indywidualna – stanowisko prawidłowe

Szanowny Panie,

stwierdzam, że Pana stanowisko w sprawie oceny skutków podatkowych opisanego stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego w podatku dochodowym od osób fizycznych jest prawidłowe.

Zakres wniosku o wydanie interpretacji indywidualnej

6 grudnia 2023 r. wpłynął Pana wniosek o wydanie interpretacji indywidualnej w zakresie możliwości skorzystania z preferencyjnego opodatkowania dochodów z kwalifikowanego prawa własności intelektualnej (tzw. IP Box). Uzupełnił go Pan – w odpowiedzi na wezwanie – pismem z 29 stycznia 2024 r.

Treść wniosku jest następująca:

Opis stanu faktycznego i zdarzenia przyszłego

... (dalej:Wnioskodawca) prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą pod firmą ..., zarejestrowaną w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej od 6 marca 2023 r.

Przedmiotem Jego działalności jest programowanie ....

Działalność Wnioskodawcy, zgodnie z wpisem do CEIDG jest sklasyfikowana w przeważającej części jako PKD 62.01.Z Działalność związana z oprogramowaniem.

Wnioskodawca jest polskim rezydentem podatkowym rozliczającym podatek dochodowy na podstawie art. 30c ustawy z dnia 16 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t. j. Dz. U. 2022 r. poz. 2647 ; dalej: updof).

Dla celów rozliczania podatku dochodowego Wnioskodawca prowadzi podatkową księgę przychodów i rozchodów.

Wnioskodawca w swojej działalności gospodarczej zajmuje się głównie programowaniem kompletnych aplikacji mobilnych, ale również ich poszczególnych funkcjonalności. Jego prace skierowane są na platformę .... W swojej działalności używa języków programowania ....

W ramach wskazanego obszaru działalności gospodarczej Wnioskodawca wykonuje bieżące programowanie nowych aplikacji i poszerzanie ich o nowe funkcjonalności. Praca ta podzielona jest na etapy zaczynające się analizą wstępną projektu, planowanie prac i zebraniem koniecznych wymagań. Następnie w ramach analizy szczegółowej sprawdzana jest architektura systemu aplikacji, powstają pierwsze prototypy rozwiązań informatycznych oraz finalne uzgodnienie wymagań. Kolejnym etapem jest finalne kodowanie rozwiązania z wykorzystaniem jednego z języków programistycznych. Prace kończone są testowaniem rozwiązania oraz zapisem dokumentacji powstałego rozwiązania informatycznego.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty
ikona zobacz najnowsze Dokumenty podobne