23.01.2024 Kadry i płace

Wyrok NSA z dnia 23 stycznia 2024 r., sygn. I GSK 1935/22

Dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych jest uzależnione od spełnienia wymogów określonych w art. 26a ust. 1a(1) pkt 2 ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, w tym także w zakresie sposobu i formy wypłaty tego wynagrodzenia. Naruszenie tych przepisów prowadzi do obowiązku zwrotu przyznanych środków, co ma na celu zapewnienie prawnie wyznaczonej ochrony i gwarancji dla osób niepełnosprawnych w zakresie pełnego i prawidłowego otrzymywania wynagrodzenia za pracę.

Teza od Redakcji

Naczelny Sąd Administracyjny w składzie: Przewodniczący Sędzia NSA Beata Sobocha-Holc Sędzia NSA Joanna Wegner Sędzia NSA Bogdan Fischer (spr.) po rozpoznaniu w dniu 23 stycznia 2024 r. na posiedzeniu niejawnym w Izbie Gospodarczej skargi kasacyjnej W. S. od wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie z dnia 22 lutego 2022 r. sygn. akt V SA/Wa 1122/21 w sprawie ze skargi W. S. na decyzję Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dnia [...] listopada 2020 r. nr [...] w przedmiocie zobowiązania do zwrotu środków przekazanych tytułem dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych oddala skargę kasacyjną

Uzasadnienie

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie wyrokiem z dnia 22 lutego 2022 r., sygn. akt V SA/Wa 1122/21 oddalił skargę W. S. (dalej "skarżąca") na decyzję Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych z dnia [...] listopada 2020 r. nr [...]; w przedmiocie zwrotu dofinansowania do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych.

ikona kłódki
Treści dostępne dla abonentów IFK Platformy Księgowych i Kadrowych

Już dziś zamów dostęp
do IFK Platforma Księgowych i Kadrowych

  • Codzienne aktualności prawne
  • Porady i artykuły z najpopularniejszych czasopism INFOR wraz z bieżącymi wydaniami
  • Bogatą bibliotekę materiałów wideo
  • Merytoryczne dodatki, ściągi, plakaty
Kup dostęp
Powiązane dokumenty